22η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΓΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 3-0

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της η ομάδα μας στην κανονική περίοδο της Pre League, αφού κέρδισε εύκολα στην τελευταία αγωνιστική τον ΓΣ Πετρούπολης με 3-0 σετ και πλέον επικεντρώνεται στα play off για την άνοδο στην Α1.

Μετά το τέλος της κανονικής περιόδου, η Θέτιδα με την κατάκτηση της 1ης θέσης πήρε απευθείας το εισιτήριο για την Volleyleague Γυναικών, ο Απόλλων Πατρών που τερμάτισε τελευταίος, υποβιβάστηκε στην Α2 Γυναικών, ενώ ΑΕΚ, Ηλυσιακός, Πανιώνιος και Αιγάλεω θα αγωνιστούν στα play off, για το δεύτερο εισιτήριο για τη μεγάλη κατηγορία.

Στα play out για την παραμονή τους στην κατηγορία, θα αγωνιστούν ο ΑΟ Λαμίας 2013, ο ΦΟ Βριλησσίων, η ΧΑΝΘ και η Πετρούπολη.

Η ομάδα μας θα αγωνιστεί στα play off με αντίπαλο τον Πανιώνιο, έχοντας πλεονέκτημα έδρας και η πρόκριση θα κριθεί στις 2 νίκες. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει την Τετάρτη 4/4.