Τελικός Play Off: ΑΕΚ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-2

Μοναδική ευκαιρία έχασε η ομάδα μας, να σπάσει την έδρα της ΑΕΚ και να κάνει το 0-1 στις νίκες, αφού πήγε τον αγώνα στο τάι μπρέικ και ενώ ήταν μπροστά στο σκορ με 7-13, έχασε τελικά με 15-13.

Η ομάδα μας μπήκε στο γήπεδο πολύ δυνατά κάνοντας το 1-0 σετ, αλλά στο δεύτερο σετ η ΑΕΚ κατέκτησε το σετ.

Στο τρίτο σετ, από την αρχή πήρε προβάδισμα η ομάδα μας και το κράτησε ως το τέλος, ενώ στο τέταρτο σετ είχαμε μεγάλη εναλλαγή στο σκορ με αποκορύφωμα το 18-21 με την ομάδα μας μπροστά, έγινε 24-21, ισοφάρισαμε 24-24, αλλά εκεί μίλησε πάλι η Οικονομίδου που έκανε το 26-24 με δύο δικές της ενέργειες.

Ο δεύτερος αγώνας, θα γίνει την Τετάρτη 25/4 στις 20:15 στο κλειστό γήπεδο Ιλισίων.

Τα σετ: 11-25, 25-15, 22-25, 26-24, 15-13.

ΑΕΚ (Σαμαράς): Χρυσομάλλη, Οικονομίδου, Μαλουσάρη, Ζίγκα, Μπίσκου, Γκρέκα / Λύρα (λ), Μπελιά, Σουβαλιώτη, Αντωνιάδη.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Αποστολογιωργάκης): Αναγνώστου, Χριστοδούλου, Χαμπηλομάτη, Μπέμπη, Σωτηρίου, Λιαρούτσου / Παπαδάκη (λ), Τσιγαρίδα, Τζαλαλή Κ., Τζαλαλή Σ.