10η Αγωνιστική: ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 3-0

Την πρώτη φετινή ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο ντέρμπι του ομίλου μας, με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Πορφύρα, με 3-0 σετ.

Η ομάδα του Πορφύρα πέτυχε την ένατη σερί νίκη και αποσπάστηκε στους 4 βαθμούς από την ομάδα μας.

Στο πρώτο σετ προηγηθήκαμε με 20-21, αλλά οι παίκτριες του Πορφύρα έδειξαν χαρακτήρα και μπόρεσαν να το πάρουν με 25-22.

Το δεύτερο σετ, ο Πορφύρας το πήρε άνετα με 25-11.

Στο τρίτο σετ είχαμε θρίλερ. Ο Πορφύρας προηγήθηκε με 17-13, αλλά η ομάδα μας με σερί 4-10 πέρασε μπροστά με 21-23, με τις παίκτριες του Πορφύρα να κάνουν τελικά την ανατροπή και να κερδίζουν το σετ με 27-25.

Τα σετ: 25-22, 25-11, 27-25.

ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Πανδής, Καλλή): Χρήστου, Ράπτη, Σιδεράτου, Γκολφινοπούλου, Φωτεινού, Θεοχάρη, Μουστάκη, Ξαγοραράκη, Γκούρα, Λιάρου, Κουόλ, Ζαννή, Καράκου, Θαλασσινού.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Λιώσης): Ράγκου, Σωτηρίου, Χριστοδούλου, Αναγνώστου, Χαμπηλομάτη, Λιαρούτσου, Γκιαούρη, Πολυδώρου, Χανδρή, Θύμο.