ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ Α.Ο. - ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΟΜΙΛΟΥ

ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ Α.Ο. - ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΟΜΙΛΟΥ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΗΛΥΣΙΑΚΟΥ Α.Ο. προσκαλεί τους αθλητές, τους γονείς και τους φίλους του συλλόγου, στην ετήσια εορταστική εκδήλωση - κοπή πίτας, την Κυριακή 16 Φεβρουαρίου και ώρα 18:30, στο κλειστό γυμναστήριο Ιλισίων "Αντώνης Φώτσης".

Στην εκδήλωση θα απονεμηθούν διπλώματα, μετάλλια και βραβεία σε παράγοντες, αθλητές και ομάδες, που τίμησαν με την αθλητικές τους επιδόσεις τα χρώματα του συλλόγου, καθώς και αθλητές, που εκτός από τις αθλητικές τους επιδόσεις, κατάφεραν παράλληλα και την εισαγωγή τους στις Ανώτατες Σχολές.

Α. Οι παράγοντες που θα τιμηθούν (για την μακροχρόνια προσφορά τους στον σύλλογο), είναι:
1. Καπόνης Ανδρέας
2. Ζιώγος Χρήστος


Β. Οι αθλητές που θα τιμηθούν για τις επιδόσεις τους ανά τμήμα, είναι:

Τμήμα Ξιφασκίας
1. Γιακουμάτος Μάριος
1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα σπάθης ανδρών
2η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης ανδρών
2η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης ανδρών

2. Κοντογιώργη Ισμήνη
3η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης νεανίδων

3. Μουσαβερές Μάξιμος
1η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης παμπαίδων (8 έως 10 ετών)

4. Μαγαλίου Δέσποινα
1η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης παμπαίδων (8 έως 10 ετών)

5. Ρέτσα Μαρτίνα
2η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης παμπαίδων (8 έως 10 ετών)
2η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης παμπαίδων (8 έως 10 ετών)

6. Κορμανιάτης Δημήτρης
3η θέση στο κύπελλο Ελλάδος σπάθης παμπαίδων (8 έως 10 ετών)


Τμήμα Πυγμαχίας
1. Φύκα Κατερίνα
Χάλκινο Μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας


Τμήμα Κολύμβησης

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
1. Αργυροπούλου Μαρία Αγγελική
1η στα 100Μ πρόσθιο νεανίδων
2η στα 50Μ πρόσθιο νεανίδων
1η στα 200Μ πρόσθιο νεανίδων
1η στην 4x100 μικτή νεανίδων

2. Περιβόλα Κωνσταντίνα
3η στα 200Μ ελεύθερο νεανίδων
2η στα 100Μ ελεύθερο νεανίδων
1η στην 4x100 μικτή νεανίδων
1η στην 4x100 ελεύθερο νεανίδων
1η στην 4x200 ελεύθερο νεανίδων

3. Σταματάκη Βασιλική
1η στην 4x100 Μικτή νεανίδων

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
1. Βενετσάνου Νεφέλη
1η στα 100Μ ελεύθερο
3η στα 200Μ μικτής ατομικής

2. Πλακετά Μαρίζα
2η στα 100Μ ύπτιο


Γ. Οι ομάδες που θα τιμηθούν για τις επιδόσεις τους, είναι:

1. Ανδρική Ομάδα Ποδοσφαίρου, για την κατάκτηση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ

Αθλητές: Αμανατίδης Σταύρος, Γιαβρούδης Δημήτρης, Γκέζος Πολύδωρος, Κατσίβελας Ταξιάρχης, Κολλόκας Άγγελος, Κονδύλης Κώστας, Κοντοπίδης Κώστας, Κοπελας Κώστας, Λαμπρόπουλος Γιώργος, Μάλτσι Φλοσάρντ, Μέξης Γιώργος, Μιχελής Θανάσης, Μπάτσι Κίμωνας, Μπουσινάκης Περικλής, Μουσαζάντε Φίλλιπος, Μουσταφίδης Παύλος, Νικολαϊδης Παναγιώτης, Ντούνης Ηλίας, Παπαδημητρίου Γιάννης, Πιπίνης Χρήστος, Σεράνι Ρενάτο, Ρόπας Ηλίας, Στυλιανού Ζήνωνας, Τσίτσαρης Κώστας.
Προπονητής: Τσαγκαρούλης Χρήστος.
Προπονητής Τερματοφυλάκων: Σίττος Χρήστος.
Φυσικοθεραπευτής: Βαγγαλάτης Αναστάσιος.
Φροντιστές: Αϊβαζίδης Δημήτρης, Στάθης Βαγγέλης.
Διοικούσα Επιτροπή: Λόης Γιώργος, Σαρλάνης Δημήτρης.

 

2. Ανδρική Ομάδα Χειροσφαίρισης, για την άνοδο της στην Α2 Εθνική Κατηγορία

Αθλητές: Αρζόγλου Δημήτρης, Αστέρης Θέμης, Βρόντος Γιώργος, Δάβαρης Γιώργος, Δήμου Αχιλλέας, Διαμαντάκος Στράτος, Ζέκιος Φώτης, Θεοδοσόπουλος Κώστας, Κορράς Λάζαρος, Κυριακίδης Γιάννης, Κωνσταντινίδης Σωκράτης, Λάγιος Πέτρος, Λάλας Παναγιώτης, Μάνθος Γαβριήλ, Μάργαρης Θανάσης, Μιχάκης Χρήστος, Μίχος Κώστας, Πορτογλής Διαμαντής, Σικιαρίδης Γρηγόρης, Σοκόλης Ανέστης, Τριανταφύλλου Παναγιώτης, Τσάκωνας Κώστας, Τσατσαρώνης Δημήτρης, Τσέτσος Δημήτρης, Φώτος Φώτης.
Προπονητής: Κρεμόνας Ναπολέων.
Διοικούσα Επιτροπή: Αλιζώτης Σπύρος, Βάσιος Γεράσιμος, Βερβερίδης Γιώργος, Πετρόπουλος Γιώργος.

 

3. Ανδρική ομάδα Κ20 Καλαθοσφαίρισης, για την κατάκτηση του πρωταθλήματος της κατηγορίας

Αθλητές: Αγγελόπουλος Χρήστος, Ζαραϊδώνης Αριστοτέλης, Κολτήρης Γιώργος, Κουρκουτσάκης Χρήστος, Κοψιάς Παντελής, Μαραγκουδάκης Γρηγόρης, Παπανικολάου Μάριος, Μπρούντζος Αναστάσιος, Σπυριδάκης Γιώργος, Στρίγας Πέτρος, Σωτηρίου Στέφανος, Φουστέρης Μάριος.
Προπονητές: Θανάσης Θωμόπουλος, Μπούζουλας Δημήτρης.


Δ. Οι αθλητές που θα τιμηθούν για την εισαγωγή τους στις Ανώτατες Σχολές ανά τμήμα, είναι:

Τμήμα Υδατοσφαίρισης
1. Παπασυριοπούλου Ιωάννα - Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας
2. Λιαντζίρης Χρήστος - Ανώτατη Σχολή Παιδαγωγικής και Τεχνολογικής Εκπαίδευσης Αθήνας
3. Μουντράκης Γιώργος - Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστήμιο Πάτρας
4. Σπηλιώτης Τιμόθεος - Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΠΑΠΕΙ
5. Μπέρτολης Στέφανος - Διοίκηση Επιχειρήσεων ΕΚΠΑ
6. Τσιρώνης Παναγιώτης - Τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΑΣΟΕΕ
7. Κοσμαδάκης Μύρωνας - Πληροφορικής και Τηλεματικής Αθήνας
8. Νταρίλας Νικόλαος - Σχολή Ήχου και Τεχνών Ιόνιο Πανεπιστήμιο

Τμήμα Πυγμαχίας
1. Γκρέκα Χαρά - Τμήμα Περιβάλλοντος Πανεπιστήμιο Αιγαίου
2. Καλύβας Γιάννης - Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Μετσόβιο Πολυτεχνείο
3. Κουνενή Αθανασία - Οικονομικό Σ.Σ.Α.Σ.
4. Κολέτσης Παναγιώτης - Τμήμα Πληροφορικής Χαροκόπειο
5. Μανουσαρίδης Αιμιλιανός - Διοίκηση Τουρισμού Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής

Τμήμα Καλαθοσφαίρισης
1. Μπαρλέτης Επαμεινώνδας - Τμήμα Οργάνωσης και Διαχείρισης Αθλητισμού Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
2. Τσουρέλης Ιάσωνας - Σχολή Πολιτικών Μηχανικών Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

Τμήμα Ποδοσφαίρου
1. Αποστολόπουλος Κανελλος - Τμήμα Στατιστικής Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας
2. Καλτσής Ιωάννης - Τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Μεσογειακό Πανεπιστήμιο
3. Λογοθέτης Δημήτρης - Τμήμα Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης Πανεπιστήμιο Αθηνών
4. Μίλε Γκρέγκορι - Τμήμα Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Αριστοτέλειο Θεσσαλονίκης
5. Μπουσάϊ Άγγελος - Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστήμιο Αθηνών
6. Ράπτης Νικόλαος - Τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου
7. Σμιγάδης Κωνσταντίνος - Τμήμα Φυσικής Πανεπιστήμιο Πατρών

 

Δίνουμε όλοι βροντερό παρόν και τιμούμε αυτούς που διακρίθηκαν!!!