18η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ 65-50

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μπάσκετ, που κέρδισε τον ΑΟ Ερμιόνης, με σκορ 65-50.

Η ομάδα της Ερμιόνης δυσκόλεψε τους παίκτες μας, αφού παρουσιάστηκε πολύ ανταγωνιστική και μάλιστα ήταν μπροστά στο ημίχρονο με 28-32.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο σοβαρά και παίζοντας σκληρή άμυνα, κατάφερε να δεχτεί μόλις 18 πόντους τα τελευταία 20 λεπτά και να φτάσει στην νίκη.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα μας ήταν ο Φώτσης με 16 πόντους, ενώ ακολούθησε ο Ετζιάκα με 10.

Τα δεκάλεπτα: 10-20, 28-32, 42-40, 65-50.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημητρόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 5 (1), Κελαϊδής 7 (2), Φώτσης 16 (2), Μπινιάκου 5 (1), Κωτσόπουλος 3 (1), Μπακίρης 3 (1), Πλευράκης 5 (1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης 6, Πατσαντζόπουλος, Ταταράκης 2, Μπάζιος 3 (1), Ετζιάκα 10.

ΑΟ ΕΡΜΙΟΝΗΣ (Καλαϊτζάκης, Σκόρδης): Ευστρατίου 4, Αγγελής 14 (2), Θωμάς 6, Χάσα 9, Γκολέμης 3 (1), Πουλής Α., Σαρίκας 14, Πουλής Α., Κατσάβελας, Ζώτος, Πουλής Γ.