21η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΙΓΑΛΕΩ 81-85

Αυτοκτόνησε η ομάδα μας, αφού έχασε από το Αιγάλεω με 81-85, παρόλο που ήταν σε όλον τον αγώνα μπροστά στο σκορ.

Η ομάδα μας ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και παίζοντας πολύ καλή άμυνα, αλλά βρίσκοντας και λύσεις στην επίθεση, κατάφερε να προηγηθεί με 14 πόντους στο ημίχρονο και να είναι σταθερά μπροστά στο σκορ.

Δυστυχώς όμως, στα τελευταία δύο λεπτά κάποια λάθη και κάποιες επιπόλαιες ενέργειες, μας στοίχισαν τη νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλους για την χθεσινή καλή εμφάνιση και για την προσπάθεια.

Τα δεκάλεπτα: 25-22, 53-39, 64-55, 81-85.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12 (2), Φώτσης 22 (3), Κοψιάς 14 (2), Προύντζος 9 (2), Μπουργάνος 6 (1), Αντωνόπουλος 11 (3), Αγγελόπουλος 6, Κουσιάντζας 1.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Ιμπραημάκης): Καράβολας 20 (1), Ντακούλιας 10, Γκαγκαλούδης 19 (3), Οικονόμου 2, Αγγελόπουλος 15 (1), Καλλινικίδης 18 (1), Κυριακόπουλος 1.