22η Αγωνιστική: ΑΙΓΑΛΕΩ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 85-82 (Video)

Πολύ καλή εμφάνιση έκανε η ομάδα μας στην έδρα του Αιγάλεω, αλλά στο τέλος δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στις λεπτομέρειες.

Οι πάικτες μας μπήκαν δυνατά στον αγώνα, αποφασισμένοι να χτυπήσουν το παιχνίδι και ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη την πρώτη περίοδο.

Στη συνέχεια το Αιγάλεω πέρασε μπροστά στο σκορ, αλλά χωρίς να του επιτρέψει η ομάδα μας να ξεφύγει σε κανένα σημείο του αγώνα.

Καταφέραμε να προηγηθούμε και πάλι στο σκορ, 5:50 πριν τη λήξη του αγώνα και πήραμε και μία διαφορά τεσσάρων πόντων, την οποία και διατηρήσαμε μέχρι το 38', όπου το Αιγάλεω ισοφάρισε.

Στη συνέχεια, το Αιγάλεω πέρασε μπροστά στο σκορ με τρεις πόντους και στα τελευταία δευτερόλεπτα θα μπορούσαμε να στείλουμε το παιχνίδι στην παράταση, αλλά ο Φώτσης αστόχησε σε μακρινό τρίποντο.

Η ομάδα μας είναι η μόνη που δυσκόλεψε τόσο πολύ φέτος το Αιγάλεω, ειδικά στην έδρα του και θα μπορούσε να φύγει με τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 25-16, 45-39, 66-63, 85-82.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 9 (1), Μπάρδας 16 (3), Καράβολας 27 (2), Κούρτης 3 (1), Κουκουράβας 6 (1), Οικονόμου 8, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 16 (1), Μούγιος, Ντόκος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 2, Ιωακειμίδης, Φώτσης 14 (2), Βαρσάμος 2, Αγγελόπουλος, Πλακογιαννάκης 16 (2), Αντωνόπουλος, Κουρκουτσάκης, Τρίχας 11 (1), Τσούπρος, Ζευκιλής 23 (2), Κούργιας 14 (2).