5η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ 88-83

Δεύτερη νίκη για την ομάδα μας, παρά τα απανωτά προβλήματα που έχουν προκύψει από την αρχή της σεζόν. Η ομάδα μας από την αρχή του παιχνιδιού επέβαλε τον ρυθμό της και πήρε μία διαφορά 10 πόντων από νωρίς. Στις αρχές του δεύτερου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε και άλλο, με την ομάδα της Κηφισιάς να κάνει ένα ξέσπασμα και να κλείνει το ημίχρονο στο 43-39.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικά ένα ντέρμπυ, με καμία ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει στο σκόρ. Το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε στις λεπτομέρειες με την ομάδα μας να είναι η νικήτρια με σκορ 88-83.

Από την ομάδα μας πολύ καλό παιχνίδι έκαναν οι Μπουργανός, Καραμπάς όπου έμοιαζαν ασταμάτητοι στο τελευταίο δεκάλεπτο και οι Αντωνόπουλος, Γραμματίκας όπου προσέφεραν σκορ και ηρεμία στην ομάδα μας, που αγωνίστηκε με τις απουσίες των Κουσιάντζα, Φώτση, Κόλτηρη και Μαραγκουδάκη. Από την ομάδα της Κηφισιάς ξεχώρισαν οι Μοσχοβίτης και Χατζηνικόλας, ενώ δεν αγωνίστηκε ο Προίσκος.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας την Κυριακή 25/11 στην Νίκαια, με αντίπαλο τον Άρη Νικαίας.

Τα δεκάλεπτα: 22-13, 43-39, 63-62, 88-83.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Μπουζούλας): Γραμματίκας 6(1), Κουρκουτσάκης, Στριγάς, Κοψιάς 9(1), Παπανικολάου, Καραμπάς 19(1), Αντωνόπουλος 16, Μπουργανός 26(2), Ζαραϊδώνης 4, Φουστέρης 4, Αγγελόπουλος 4, Προύντζος.

ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Κωνσταντακόπουλος): Κρανιάς, Μοσχοβίτης 21(3), Μακρυγιάννης 3(1), Χατζηνικόλας 24(1), Σταθούλης 5(1), Πρέκας 6, Μανούσος 10(1), Σιούτης 4, Σκούταρης 5(1), Δουβλής 3(1), Γιαννόπουλος, Μαντζάκος.