Play Off: ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 75-81 (Photos - Video)

Κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, η ομάδα μας κέρδισε τον Αργοναύτη και στην Ραφήνα, έκανε το 3-1 στις νίκες και προκρίθηκε στον τελικό των play off.

Οι παίκτες μας, μπήκαν πολύ δυνατά στον αγώνα, πήραν από την αρχή το προβάδισμα και έφτασαν να προηγούνται στο ημίχρονο με 29-36.

Στη συνέχεια, η ομάδα μας ανέβασε περισσότερο την απόδοση της, αυξάνοντας την διαφορά, με την τρίτη περίοδο να τελειώνει με 45-60.

Στην τέταρτη περίοδο, ο Αργοναύτης μείωσε την διαφορά και κατάφερε να φέρει τον αγώνα στους δύο πόντους, αλλά οι παίκτες μας φάνηκαν ψύχραιμοι και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση και στην άμυνα, κέρδισαν τον αγώνα.

Πρώτος σκόρερ ο Φώτσης με 24 πόντους, ακολούθησε ο Ζευκιλής με 19, ενώ βοήθησε και ο Τσούπρος πετυχαίνοντας 13.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας, που ήρθε στη Ραφήνα και μας βοήθησε να φτάσουμε στη νίκη.

Η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει στον τελικό των play off τον Ιωνικό Ν.Φ., με τον πρώτο αγώνα να γίνεται την Τρίτη στο κλειστό την Νέας Φιλαδέλφειας.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 29-36, 45-60, 75-81.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Χωματάς 13, Αρτουσένκο 2, Μητσάκης, Σβάρνας 4, Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 10, Ζερβός 23 (3), Τρικαλιώτης 2, Σιώμος 2, Παπουτσής 9 (1), Τσίρος 10 (1).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης Α. 4, Ιωακειμίδης, Φώτσης 24 (4), Βαρσάμος 2, Κούργιας 2, Πλακογιαννάκης 1, Αντωνόπουλος 1, Χανιώτης Δ., Τσιαμπάς 8, Τρίχας 7, Τσούπρος 13 (1), Ζευκιλής 19 (3).