11η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ 4-1 (Video)

Μεγάλη και άνετη νίκη, παίζοντας υπέροχο ποδόσφαιρο, πέτυχε η ομάδα μας με αντίπαλο, τον μέχρι χθες, δεύτερο της βαθμολογίας Ατσαλένιο με σκορ 4-1.

Παρόλο που η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς τους βασικούς, Πιπίνη και Ιωάννου, βρήκε τις λύσεις και έφτασε στη νίκη.

Οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και προηγήθηκαν μόλις στο 12'. Ο Μάλτσι ανατράπηκε από τον Χαρίτο στην μεγάλη περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μάλτσι, κάνοντας το 1-0.

Στο 18' ο Λαμπρόπουλος εκτέλεσε το φάουλ χαμηλά στην αριστερή γωνία του Μανουσάκη, ο οποίος έπεσε και απομάκρυνε σε κόρνερ.

Στο 40' ο Γκέζος ανέβηκε από την αριστερή πλευρά, ο Λαμπρόπουλος έμεινε όρθιος από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή και παρά την πίεση του προσωπικού του αντιπάλου, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε και ο Γκέζος με κοντινό πλασέ έγραψε το 2-0.

Στο 48' ο Μάλτσι απέφυγε με προσποίηση δύο αντιπάλους, έβγαλε μόνο του τον Τσίτσαρη με κάθετη πάσα, όμως το σουτ του τελευταίου ήταν άστοχο.

Στο 69' Ρόππας εκτέλεσε κόρνερ, ο Μουσταφίδης βρέθηκε μόνος του και με πλασέ εξ επαφής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.

Στο 86' ο Ατσαλένιος πέτυχε το γκολ της τιμής, χάρη σε κοντινό πλασέ του Ρουμπάκη, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι παίκτες μας βγήκαν σε γρήγορη αντεπίθεση, την κατάλληλη στιγμή ο Σουλελές πέρασε παράλληλα στον Κατσίβελα και εκείνος με δεξί σουτ έκανε μέσα σε αποθέωση τελικό το 4-1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόππας, Παπαδημητρίου, Μουσταφίδης, Αμανατίδης, Τσίτσαρης, Λαμπρόπουλος (80' Σαμιώτης), Μάλτσι (82' Κατσίβελας), Γκέζος (63' Σουλελές), Τριανταφύλλου (75' Χρήστου).

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ (Μανώλης Σουτζής): Μανουσάκης, Βρετός (46' Πετράκης), Ρουμπάκης, Χαρίτος (68' Μπέρκης), Παπαδομιχελάκης, Τζανής, Χατζηανδρέου, Τοπάλι (84' Ρωμανάκης), Τριανταφύλλου, Ντάμπος, Πατινιώτης (89' Ντραγκότι).