16η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2-0 (Photos)

Η ομάδα μας επικράτησε σχετικά εύκολα της Κηφισιάς με 2-0, πραγματοποιώντας άλλη μία καλή εμφάνιση.

Ήμασταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και καταφέραμε να προηγηθούμε στο 15', με γκολ του Μάλτσι. Στη συνέχεια είχαμε κάποιες καλές στιγμές, με το ημίχρονο να τελειώνει 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας συνέχισαν να πιέζουν την άμυνα της Κηφισιάς και στο 60' ο Ρόππας κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Μάλτσι, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε κερδίσει με μεγαλύτερο σκορ, αφού στο δεύτερο ημίχρονο δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ, δύο τετ α τετ.

Στις καθυστερήσεις, αποβλήθηκε ο Πιπίνης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Παπαδημητρίου, Πιπίνης, Ρόππας, Αμανατίδης, Τσίτσαρης, Λαμπρόπουλος, Μάλτσι (80' Κατσίβελας), Γκέζος (70' Σαμιωτης), Σουλελές (65' Τριανταφύλλου).

ΚΗΦΙΣΙΑ (Ηλίας Καλοπήτας): Κυρίτσης, Τσερκέζος, Έσλερ (62' Καραμπάς) Τεγούσης, Καρακώστας, Μεϊμάρογλου, Τσαφταρίδης (62' Παληαρούτας), Ζέλο, Καϊμακαμούδης, Παναγιωτόπουλος (46' Τζέλι), Ρέντζης (71' Κωνσταντινίδης).