17η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ 1-0 (Video)

Νίκη για την ομάδα ποδοσφαίρου, μετά από αρκετό καιρό, αφού κέρδισε τον Ακράτητο με 1-0.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με τον διαιτητή όμως να μην καταλογίζει πέναλτι υπερ της ομάδας μας, σε χέρι αντιπάλου μέσα στην μεγάλη περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και ήταν καλύτερη, δημιουργώντας φάσεις και κατάφερε να πετύχει το γκολ της νίκης στο 54' με σκόρερ τον Κότσι.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Κοντοπίδης, Νομικός, Κότσι (80' Σαμιώτης), Παπαδημητρίου, Μπίρης, Αμανατίδης, Γκουτσούλας, Ηρακλής, Ταβάρες (90' Χαραλάμπους), Μενδρινός, Σουλελές (87' Κονδύλης).

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ (Παναγιώτης Κωνσταντινίδης): Μουζάκης, Σταυρόπουλος Λ., Διονέλης, Ρόππας, Νομικός (90' Τσάκος), Σταυρόπουλος Ν. (73' Κουτρούλης), Κοντιζάς, Καριάτης, Μάκρας, Φιλιμέγκας (63' Τσεπέλε), Καραγιάννης (80' Βασίλης).