Κύπελλο ΕΠΣΑ: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1-2

Εντός έδρας ήττα για την ομαδα μας από τον Άγιο Δημήτριο, ο οποίος αγωνίζεται στην Β' κατηγορία τοπικού και αποκλεισμός από την συνέχεια του κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και κατόρθωσαν να προηγηθούν στο 7' με σουτ του Κυριακάκη, μετά από διαγώνια πάσα του Νικολάου.

Η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει και κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 52', με κεφαλιά του Ταβάρες. Στα επόμενα λεπτά οι παίκτες μας πίεσαν, χωρίς να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες, με τον Άγιο Δημήτριο να κερδίζει πέναλτι στο 89', σε ανατροπή του Αρώνη από τον Ξανθόπουλο και τον Κυριακάκη να ευστοχεί για το 1-2.

Παρότι η ομάδα μας παρατάχθηκε με μερικές αλλαγές, αφού απουσίαζαν για διάφορους λόγους οι Μενδρινός, Ρόπας, Ζουμπουλάκης, Αμανατίδης, δεν παρουσίασε καλή εικόνα, προβληματίζοντας ενόψει του κρίσιμου αγώνα με τον Ιερόθεο.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιάννης Κατσαρός): Βεζύρης, Τσέκος, Χαραλάμπους (25' λ.τρ. Παπαδημητρίου), Σαμιώτης, Ξανθόπουλος, Μπουσάι, Σεράνι, Ταβάρες (75' Κονδύλης), Ηρακλής, Σουλελές, Νομικός (51' Μουκίδης).

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Σπύρος Λουκάς): Γαλανός, Τοτολίδης, Δαλκαφούκης (92' Πανταζής), Τάγκαλος, Σκόνδρας, Ντούβλης, Αρώνης, Μπαγκαντσάρι, Νικολάου, Σάνι (14' λ.τρ. Νικολόπουλος), Κυριακάκης.