13η Αγωνιστική: ΗΡΟΔΟΤΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 2-0 (Video)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στην Κρήτη και έχασε από τον Ηρόδοτο με 2-0.

Ενα πεντάλεπτο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, αρκούσε στον Ηρόδοτο ώστε να πάρει τη νίκη.

Στο πρώτο μέρος το ματς ήταν μέχρι το πρώτο τέταρτο κακό, με τον Ηροδοτο να ανεβαίνει και στο 16' να ακυρώνεται γκολ του Γιαλούση αφού ο Μελισσόπουλος στην αρχή της φάσης έκανε φάουλ. Στο 41' η ομάδα μας σπατάλησε μεγάλη ευκαιρία. Ο Τσίτσαρης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το πλασέ του ήταν χλιαρό και έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Γιαλούσης. Στο 43' έγινε το 1-0, όταν μετά από κόρνερ του Φραγκουλάκη και κόντρες, η μπάλα έφτασε στον Ετόφ, ο οποίος με σουτ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Το τέρμα αυτό έδωσε φτερά στον Ηροδοτο που έκανε το 2-0 στο 44' με τον Φραγκουλάκη.

Στην επανάληψη είχαμε καλές στιγμές, κυρίως με τον Τσίτσαρη, όμως το 2-0 έμεινε μέχρι τέλους.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβιδάκης (63' Μπαλάφας), Μπάμπης, Γιαλούσης, Καντιλάκης, Αργκιλέσι, Γαρεφαλλάκης (76' Παπαδάκης), Καρατζαόγλου (82' Φουκαράκης), Φραγκουλάκης (90' Παναγιωτάκης), Ετόφ, Μελισσόπουλος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόππας, Πιπίνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης, Τσίτσαρης, Λαμπρόπουλος (83' Κατσίβελας), Μάλτσι, Γκέζος (60' Ιωάννου), Σουλελές (61' Τριανταφύλλου).

11. ΑΕ Μυλοποτάμου 8

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τα γκολ, τις καλύτερες φάσεις και τις δηλώσεις των προπονητών.