14η Αγωνιστική: ΙΩΝΙΚΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 4-3

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ιωνικό. Αν και με αρκετές απουσίες, η ομάδα μας κατάφερε να είναι μπροστά στο σκορ μέχρι το 60' με 1-3, αλλά δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και τελικά έχασε με 4-3.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10' με κεφαλιά του Μεϊμάρογλου, μετά από κόρνερ.

Η ομάδα μας έφτασε στην ισοφάριση στο 27' με κεφαλιά του Ιωάννου, μετά το φάουλ του Πιπίνη και ο Κούντου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έκανε το 1-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός μπήκε πιο δυνατά, αλλά στο 58' ο Μάλτσι με ωραίο σουτ, έκανε το 1-3 για την ομάδα μας.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 61', ο Ιωνικός μείωσε με τον με τον Αργυρίου σε 2-3 και το 76', ο ίδιος ποδοσφαιριστής έκανε το 3-3.

Στα τελευταία λεπτά ο Ιωνικός πίεσε και κατάφερε στο 85' με κεφαλιά του Καμαρά να διαμορφώσει το τελικό 4-3.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Καλοπήτας): Λέτσο, Παντελίδης, Σικαλιάς (89' Βουρλούμης), Προβατίδης, Μεϊμάρογλου, Ζαφειρίδης, Σιμιτσής (31' λ.τρ. Καμαρά), Πέεφ, Σαπαλιδης, Αργυρίου, Καραλής (65' Ντούλιας).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ρίζος): Σηφάκης, Γραμματίκας, Ρόππας, Πέττας, Πιπίνης, Αμανατίδης, Κούντου (56' Τσινιάς), Κάλφας, Μέξης, Ιωάννου, Μάλτσι.