2η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΗΡΟΔΟΤΟΣ 0-0

Ισοπαλία για την ομάδα μας στην πρεμιέρα της για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, αφού έμεινε στο 0-0 με τον Ηρόδοτο.

Το τελικό σκορ αδικεί την ομάδα μας, που έκανε καλή εμφάνιση και είχε αρκετές καλές στιγμές μπροστά στην εστία του Ηρόδοτου.

Στο πρώτο ημίχρονο, πέρα από τις καλές ευκαιρίες για γκολ, των Ιωάννου, Σουλελέ και Τσίτσαρη, ο διαιτητής αρνήθηκε να δώσει πέναλτι υπέρ της ομάδας μας, στη φάση των πρώτων λεπτών, όπου ο τερματοφύλακας του Ηρόδοτου "γκρέμισε" λίγο μέσα από τη γραμμή της περιοχής τον Γκέζο, ο οποίος είχε προλάβε να εκμεταλλευθεί την ασυνεννοησία στην άμυνα και να πάρει την μπάλα με το κεφάλι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας άρχισε πάλι να πιέζει ολοένα και περισσότερο και στο 59' ο Τριανταφύλλου πλάσαρε, ο Κασμερίδης έδιωξε με υπερένταση, ο Ιωάννου που κυνήγησε την μπάλα γύρισε το σώμα του και σούταρε για να την στείλει στο δοκάρι.

Λίγο αργότερα, ο Γκέζος σούταρε από θέση λίγο έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε μόλις άουτ, ενώ χάθηκε και άλλη ευκαιρία με τον Μάλτσι και δυστυχώς η ομάδα μας δεν κατάφέρε να φτάσει στο γκολ της νίκης.

Στο τέλος του αγώνα, ο κόσμος χειροκρότησε τους παίκτες μας για την προσπάθεια, αλλά και για την καλή τους παρουσία στον αγωνιστικό χώρο.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόππας, Πιπίνης, Μουσταφίδης, Αμανατίδης, Τριανταφύλλου (70' Τσινιάς), Τσίτσαρης, Ιωάννου, Γκέζος (60' Μάλτσι), Σουλελές (85' Χρήστου).

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Κασμερίδης, Προβιδάκης, Μπάμπης, Μπαλάφας, Κανδηλάκης, Αργκιλέτσι, Φουκαράκης (71' Καραγκιόζι), Φραγκουλάκης, Μωραΐτης (71' Παπαδάκης (92' Παναγιωτάκης)), Γαρεφαλάκης (87' Καργιωτάκης), Ετόφ.