6η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ 2-0 (Photos)

Η ομάδα μας πήρε τη νίκη με 2-0 απέναντι στην ΑΕ Μυλοποτάμου, που είναι η δεύτερη σε πέντε αγώνες και μετά τα αποτελέσματα της Κυριακής, βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Προηγηθήκαμε στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε χτύπημα φάουλ του Πιπίνη, που έστειλε την μπάλα να περάσει από πολλά σώματα για να καταλήξει αρχικά στο δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα της εστίας του Λουτριώτη.

Στις αρχές του δευτέρου μέρους η ομάδα μας πέτυχε και ένα δεύτερο γκολ. Στο 49' ο Μάλτσι εκτέλεσε φάουλ, ο Λουτριώτης έκανε λανθασμένη εκτίμηση και η μπάλα κατέληξε στην εστία του για το 2-0. Δύο λεπτά μετά, στο 51', ο Ιωάννου είχε δοκάρι σε σουτ εκτός περιοχής.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 69', λόγω αποβολής του τερματοφύλακα απευθείας με κόκκινη κάρτα, επειδή έπιασε την μπάλα με τα χέρια έξω από την περιοχή του.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Παπασπύρου): Κοντοπίδης, Μέξης, Ρόπας (86' Τσινιάς), Μουσταφίδης, Πιπίνης, Λαμπρόπουλος, Τσίτσαρης, Αμανατίδης (81' Παπαδημητρίου), Ιωάννου, Σουλελές (72' Γκέζος), Μάλτσι (77' Τριανταφύλλου).

ΑΕ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ (Λευτέρης Βασιλειάδης): Λουτριώτης, Μυρθιανός, Μπιτσόκος, Λένγκα, Μποτωνάκης, Μπακάλης, Δελήμπασης, Δαραμάρας (69' Κελαΐδης), Βιτώρος (52' λ.τρ. Κρίτσας), Ντινιωτάκης (80' Σκουλούδης), Μηνάς (67' Στούπης).