2η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ 8-8

Η ομάδα μας αναδείχθηκε ισόπαλη με τον ΝΟ Καλαμακίου με σκορ 8-8.

Και οι δύο ομάδες μπορούσαν να φτάσουν στη νίκη, με τον ΝΟ Καλαμακίου να προηγείται με 6-8, στο τέλος της τρίτης περιόδου και την ομάδα μας να ισοφαρίζει σε 8-8, στα μισά της τελευταίας περιόδου και να χάνει κάποιες ευκαιρίες για να φτάσει στη δεύτερη ολική ανατροπή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να μπαίνει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και να παίρνει προβάδισμα στην 3-0 στα πρώτα λεπτά. Όμως, κάπου εκεί ήρθε η απάντηση του ΝΟ Καλαμακίου, που με δικό του σερί 3-0 κατάφερε να ισοφαρίσει σε 3-3. Από εκεί και πέρα οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τον ΝΟ Καλαμακίου να παίρνει για πρώτη φορά το προβάδισμα με 4-5. Εκεί ήρθε η απάντηση από τους παίκτες μας, που με σερί 2-0 έκλεισαν το ημίχρονο, προήγουμενοι με 6-5.

Το τρίτο οκτάλεπτο ανήκε ολοκληρωτικά στο Καλαμάκι, που με επιμέρους 3-0 έβαλε βάσεις για τη νίκη.

Να σημειώσουμε ότι αυτός ήταν ο τελευταίος εντός έδρας αγώνας στο Ιλίσιο κολυμβητήριο, αφού κλείνει για εργασίες αποκατάστασης βλαβών.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 3-4, 0-3, 2-0.

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Μενής, Χριστοφίδης, Μαλλιαρός, Παλιός, Βορρίας 2, Λάππας, Κωνσταντόπουλος Ελ. 2, Γούσης, Φαφαλιός, Τασσόπουλος 4, Ξυλάς, Κεραμειανάκης, Γκιτσάκης, Γρηγορόπουλος.

ΝΟ Καλαμακίου (Χριστόφορος Χρυσάφης): Πανής, Βασιλόπουλος 1, Μπεκές 1, Αναγνωστόπουλος 2, Ιωαννίδης 2, Μπραζιτίκος 1, Καφετζόπουλος 1, Κόλλιας, Παυλάκης, Αθανασάκος, Τσιρίκος, Χάλαρης, Μπελιάς, Μαμόγλου, Σαρίδης.