4η Αγωνιστική: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 8-8

Ισοπαλία πήρε η ομάδα μας, στον εκτός έδρας αγώνα με τον Παναθηναϊκό, με σκορ 8-8.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Παναθηναϊκό να μπαίνει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να παίρνει προβάδισμα με δύο γκολ, τη στιγμή που η ομάδα μας δεν μπορούσε να βρει λύσεις στην επίθεση. Ο Λάππας κατάφερε να μειώσει σε 2-1, όμως το τρίτο γκολ του Παναθηναϊκού, έδωσε και πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους. Ο Γούσης μείωσε σε 3-2, με τον Παπαδημητρίου να κλείνει το ημίχρονο στο 4-2. Η ομάδα μας αστόχησε σε πέναλτι με τον Κωνσταντόπουλο και έχασε την ευκαιρία να μειώσει.

Στο τρίτο οκτάλεπτο, οι δύο ομάδες μπήκαν παίζοντας πολύ δυνατά στην άμυνα με την ομάδα μας να χάνει και δεύτερο πέναλτι, με το Βορριά αυτή τη φορά, όμως στο τελευταίο ενάμιση λεπτό ο Κωνσταντόπουλος μείωσε με πολύ ωραίο γυριστό από φουνταριστό, ενώ ο Τασσόπουλος ισοφάρισε σε 4-4. Όμως, ο Παπαδημητρίου με πολύ ωραίο γκολ στον παραπάνω, έδωσε προβάδισμα 5-4 στον Παναθηναϊκό.

Στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Αναστασιάδης έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον Παναθηναϊκό, όμως οι παίκτες μας αντέδρασαν και με δύο γκολ των Μαλλιαρού και Τασσόπουλου, ισοφάρισαν σε 6-6. Ο Κανελλόπουλος σκόραρε δίνοντας προβάδισμα στον Παναθηναϊκό, όμως με νέο σερί 2-0, η ομάδα μας πήρε το πρώτο της προβάδισμα, 1:05 πριν τη λήξη. Όμως στην επόμενη επίθεση η άμυνα μας αντέδρασε λανθασμένα, αφήνοντας τον Αναστασιάδη μόνο του, ο οποίος σκόραρε από δύσκολη γωνία απέναντι στον Μενή, 0:40 πριν τη λήξη, κάνοντας το τελικό 8-8.

Τα οκτάλεπτα: 2-0, 2-2, 1-2, 3-4.

Παναθηναϊκός (Κώστας Πασλής): Παρασκευόπουλος, Αναστασιάδης 2, Παπαδημητρίου 2, Δελακάς, Χατζηστεφάνου 3, Φλωρόπουλος, Βυθούλκας Κ., Κανελλόπουλος 1, Βυθούλκας Α., Λύκαρης, Ορφανός, Γκαράνης, Κούτουφας, Μαλισιώβας, Μπερτόλης

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Μενής, Χριστοφίδης, Μαλλιαρός 1, Κοσμαδάκης, Βορριάς, Λάππας 1, Κωνσταντόπουλος Ελ. 1, Γούσης 1, Φαφαλιός, Τασσόπουλος 4, Τούμπουρος, Ξυλάς, Κεραμειανάκης, Γκιτσάκης, Γρηγορόπουλος.