Η ομάδα μας νικήτρια στο τουρνουά της Α2 (Photos)

Ο Ηλυσιακός ήταν η νικήτρια ομάδα στο 2ο τουρνουά υδατοσφαίρισης ομάδων της Α2 Ανδρών, αφού στον τελικό που διεξήχθη στο κολυμβητήριο της Ηλιούπολης, επιβλήθηκε του ΓΣ Περιστερίου με 9-7. Η ομάδα μας, ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και διατήρησε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης. Από την άλλη, η ομάδα του Περιστερίου έφτασε μέχρι την ισοφάριση σε αρκετές περιπτώσεις με τελευταία το 5-5, όμως δύο γκολ του Γρηγορόπουλου σε εκείνο το σημείο έδωσαν και πάλι προβάδισμα στην ομάδα μας. Πολύ καλή ήταν η απόδοση των δύο τερματοφυλάκων μας, Μενή και Κεραμειανάκη που έπαιξαν από ένα ημίχρονο, πραγματοποιώντας εντυπωσιακές επεμβάσεις, ενώ πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Τασσόπουλος με 3 γκολ.

Στον μικρό τελικό, ο ΓΣ Ηλιούπολης επιβλήθηκε του Ιωνικου με 12-5, κάνοντας ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο. Από τη μεριά του ο Ιωνικός που παρουσίασε πολύ καλό πρόσωπο στο τουρνουά είχε βασικές απουσίες παικτών και δεν άντεξε στο δεύτερο μισό του αγώνα.

Στον αγώνα των θέσεων 5-6, ο ΝΟ Πατρών επιβλήθηκε με 14-9 της ΑΕ Χαϊδαρίου, κάνοντας ένα εκπληκτικό τρίτο οκτάλεπτο που τον οδήγησε εν τέλει στη νίκη. Η ομάδα του Χαϊδαρίου ήταν ανταγωνιστική στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα όμως ένα κακό διάστημα στην τρίτη περίοδο οδήγησε την ομάδα της Δυτικής Αττικής στην ήττα.

Τέλος, στο παιχνίδι για τις θέσεις 7-8, ο Νηρέας Γέρακα επιβλήθηκε με 15-7 του Νηρέα Χαλανδρίου. Η ομάδα της Ανατολικής Αττικής ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης, με την ομάδα των Βορείων Προαστίων να έχει καλό διάστημα κυρίως στο δεύτερο οκτάλεπτο.