Ημιτελικός: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 9-10

Εκπληκτική εμφάνιση για την ομάδα μας, που όμως δεν τα κατάφερε στο τέλος και ηττήθηκε από την πολύ καλή ομάδα του Πανιώνιου με σκορ 9-10. Έτσι, ο Πανιώνιος έκανε το 2-0 στην σειρά των αγώνων και πέρασε στον τελικό, εξασφαλίζοντας παράλληλα την άνοδο του στην Α1.

Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές μας για την υπερπροσπάθεια που έκαναν, αλλά και για την συνολικότερη απόδοση τους όλη τη χρονιά και στον προπονητή μας, Γιάννη Σταύρου, για την πολύ καλή εικόνα που παρουσίασε η ομάδα φέτος.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας που γέμισε το κολυμβητήριο και βοήθησε την ομάδα μας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Πανιώνιο να μπαίνει καλύτερα και να προηγείται με 0-2, χάρη σε τέρματα των Νίκο Καρακάση και Αλεβίζου, αλλά η ομάδα μας αντέδρασε, ισοφαρίζοντας με τους Χριστοφίδη και Γιάννη Χάλαρη. Παρόλα αυτά η ομάδα του Πανιώνιου πήρε εκ νέου το προβάδισμα (2-3) χάρη σε τέρμα του Δημακόπουλου, που ήταν το σκορ του πρώτου οκταλέπτου.

Στην δεύτερη περίοδο, το ντέρμπι συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να προσφέρουν ένα ωραίο παιχνίδι, αλλά με τον Πανιώνιο να έχει σταθερά το προβάδισμα κλείνοντας προηγούμενος το ημίχρονο με 5-6.

Στις αρχές του τρίτου οκταλέπτου οι παίκτες μας ισοφάρισαν σε 6-6 με τον Τασσόπουλο, αλλά ο Πανιώνιος απάντησε άμεσα με τον Γαβριήλ Γαβαλά. Στη τελευταία περίοδο η ομάδα του Πανιώνιου ανέβασε τη διαφορά ακόμα και στα τρία τέρματα (7-10) και παρά τη υπερπροσπάθεια των παικτών μας, πανηγύρισε την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Δημακόπουλος που σημείωσε τρία τέρματα, ενώ από δύο πρόσθεσαν οι Νίκος Καρακάσης και Γαβριήλ Γαβαλάς. Από την ομάδα μας, ο Γιάννης Χάλαρης πέτυχε τέσσερα τέρματα και τρία ο Χριστοφίδης.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 1-1, 3-3.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μπελιάς, Χριστοφίδης 3, Χάλαρης Ι. 4, Μπεκές, Γκιτσάκης 1, Λάππας, Παλιός, Κρανιάς, Τόυμπουρος, Τασσόπουλος 1, Στραβάκος, Ξυλάς, Τρελλόπουλος, Σμάτωβ, Χάλαρης Μ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Κώστας Δήμου): Αϊβαλιώτης, Μπουζάλας, Ζουρίδης, Δημακόπουλος 3, Λύκαρης, Καρακάσης Ν. 2, Τσακιράκης, Παττακός, Παπαδόπουλος Δ., Αλεβίζος 1, Βέκκος 1, Γεωργακόπουλος, Σταθάς, Δούκας 1, Γαβαλάς Γ. 2.