Ολοκληρώθηκαν τα play off

Στο πρώτο παιχνίδι, Ηλυσιακός και ΑΕ Χαϊδαρίου συμβάδιζαν στο σκορ, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν ισόπαλες στην τελευταία περίοδο. Ο Γαβαλάς έκανε το 9-8, ενώ στη συνέχεια με 1:06 να απομένουν, ο Τούμπουρος ισοφάρισε σε 9-9. Η ΑΕ Χαϊδαρίου κέρδισε αποβολή, με τον Αγκόρτσα να σουτάρει δυνατά και να κάνει το 10-9 με 0:27 να απομένουν. Όμως, ο Ελισσαίος Κωνσταντόπουλος δεν είχε πει την τελευταία του λέξη, με το φουνταριστό μας να σκοράρει ένα τρομερό γκολ με γυριστό, έχοντας τρεις παίκτες γύρω του με 0:03 να απομένουν. Έτσι, έγραψε το τελικό 10-10, το οποίο χάρισε στις δύο ομάδες από ένα βαθμό.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 1-1, 3-3, 3-3.

ΑΕ Χαϊδαρίου (Θοδωρής Ανδρεάκος): Χατζηιωάννου, Σημαντήρης, Βασιλάκης, Μητρόπουλος, Λαμπρόπουλος, Ρονζίνο, Δούκας 1, Οικονομόπουλος 1, Αγκόρτσας 4, Γκότσης Γ. 2, Τσάκος, Κουρτίδης, Τσάβαρης, Μπέτσες, Γαβαλάς Γ. 2.

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Τρελλόπουλος, Χριστοφίδης 2, Μαλλιαρός, Βορριάς, Λάππας, Κωνσταντόπουλος Ελ. 3, Γούσης, Φαφαλιός, Τασσόπουλος 3, Τούμπουρος 1, Ξυλάς, Μενής, Γκιτσάκης, Γρηγορόπουλος 1.

Στο δεύτερο παιχνίδι, η ομάδα μας επιβλήθηκε με 13-9 του ΝΟ Πατρών. Ένα ξέσπασμα της ομάδας μας, με σερί 0-6 στην τρίτη και στις αρχές της τέταρτης περιόδου, μετέτρεψε το 5-4 υπέρ του ΝΟ Πατρών, σε 5-10 υπέρ μας και ουσιαστικά καθάρισε τη νίκη. Μεγάλοι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης, οι Βορριάς και Γρηγορόπουλος, που πέτυχαν καθοριστικά γκολ στην εξέλιξη της αναμέτρησης.

Τα οκτάλεπτα: 2-2, 2-2, 1-5, 4-4.

ΝΟ Πατρών (Κώστας Σακαλής): Λιμαράκης, Τάτσιος, Πολάτος 2, Κανελλόπουλος Β. 1, Ανδρικόπουλος, Δίπλαρος 1, Φυκούρας 2, Καραβιώτης, Πατρινός, Βικάτος 1, Καρβουντζής 2, Αθανασόπουλος.

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Τρελλόπουλος, Χριστοφίδης 2, Μαλλιαρός, Βορριάς 3, Λάππας 1, Κωνσταντόπουλος Ελ. 1, Γούσης, Φαφαλιός, Τασσόπουλος 1, Τούμπουρος, Ξυλάς 2, Μενής, Γκιτσάκης, Γρηγορόπουλος 2.

Στο τρίτο παιχνίδι, η ομάδα μας έχασε με 13-10 από τη Νίκη Βόλου. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν ισορροπημένα στην αναμέτρηση, με την ομάδα μας να έχει το προβάδισμα το πρώτο οκτάλεπτο, χάρη σε τέρμα του Γούση. Το δεύτερο οκτάλεπτο κύλησε χωρίς γκολ για πέντε λεπτά, όμως στα τελευταία τρία, οι δύο ομάδες σκόραραν εκατέρωθεν και η ομάδα μας ήταν πάλι μπροστά με 5-6 κι ενώ είχε προηγηθεί με 4-6.

Στην αρχή της τρίτης περιόδου οι παίκτες μας ξαναπήραν διαφορά δύο γκολ με πέναλτι του Βορριά, όμως ακολούθησε ένα σερί 0-4 για τη Νίκη Βόλου. Δυο γκολ του Δανιήλ έφεραν αρχικά την ισοφάριση και στη συνέχεια Γιαβαρίδης και Θεοδωρόπουλος ανέτρεψαν το παιχνίδι. Ο Γρηγορόπουλος μείωσε στο γκολ, με τις δύο ομάδες να μπαίνουν με 9-8 στην τελευταία περίοδο.

Στη συνέχεια έγινε η φάση που καθόρισε οριστικά το παιχνίδι (6:18 πριν το τέλος). Ο Γρηγορόπουλος σούταρε, ο Φαρσάρης απέκρουσε και στη διεκδίκηση της μπάλας με τον Ελισσαίο Κωνσταντόπουλο, ο τελευταίος τον γρονθοκόπησε με αποτέλεσμα να δεχθεί αποβολή χωρίς αντικατάσταση (πέναλτι για τη Νίκη Βόλου και 4 λεπτά με παίκτη παραπάνω). Ο Μενής να έπιασε το πέναλτι του Δανιήλ, όμως στη συνέχεια ο Μαρτζούχος πέτυχε δύο γκολ κάνοντας το 12-9. Η ομάδα μας μείωσε σε 12-10 με ωραία λόμπα του Τασσόπουλου, παρά το γεγονός ότι έπαιζε με λιγότερο, όμως ο Γιαβαρίδης σε παίκτη παραπάνω από αποβολή με αντικατάσταση του Τασσόπουλου έκανε το 13-10 και σφράγισε την πρωτιά για τη Νίκη Βόλου.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 3-3, 4-2, 4-2.

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Μπλάνας): Φαρσάρης, Δανιήλ Χ. 4, Γκανάτσιος 1, Αλεξανδρής, Τάσιος, Κανάκης, Θεοδωρόπουλος 2, Γκατζούνας, Γλούμης, Σαραγγανίδας, Γιαβαρίδης 3, Καρκαλιάνης, Μόσιος, Μαρτζούχος 3, Βάτσος.

Ηλυσιακός (Γιάννης Σταύρου): Τρελλόπουλος, Χριστοφίδης 2, Μαλλιαρός, Βορριάς 2, Λάππας, Κωνσταντόπουλος Ελ., Γούσης 1, Φαφαλιός, Τασσόπουλος 2, Τούμπουρος, Ξυλάς, Μενής, Γκιτσάκης 1, Γρηγορόπουλος 2.

Στην τελική φάση, προκρίθηκαν η Νίκη Βόλου και ο ΝΟ Πατρών.