Στα Play Out η ομάδα μας

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να προκριθεί στα play off, αφού στον δεύτερο γύρο έκανε μόλις μία νίκη και έτσι θα αγωνιστεί στα play out, με αντιπάλους τον ΓΣ Ηλιούπολης, τον ΠΑΟΚ και τον Ιωνικό, με στόχο να αποφύγει τις δύο θέσεις του υποβιβασμού στη Β' Εθνική.

Στα play off θα αγωνιστούν, ΝΟ Λάρισας, Πανιώνιος, ΝΟ Χανίων και ΝΟ Χίου.

Στον πρώτο αγώνα, ο ΝΟ Χίου ήταν καλύτερος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και κατάφερε να πάρει τη νίκη. Στο ημίχρονο προηγήθηκε με 1-4, ενώ στην τρίτη περίοδο ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-8, σφραγίζοντας την επικράτηση.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 0-3, 0-4, 4-3.

Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Στραβάκου, Ιερωνυμάκη, Κωστοπούλου, Γούση, Λαμπρινούκα 3, Σκαρπέζου, Βλαχογιάννη 1, Λυμπεροπούλου Γ., Λυμπεροπούλου Σ., Γονίδη, Σκοτίδα, Μελανουρεα 1, Παπαθεοδώρου, Ρηγοπούλου.

ΝΟ Χίου (Μικές Τέττερης): Σύκα, Γιακουμή, Χιονά Ι., Μισαηλίδη 1, Γκίλλα, Γκιάλη, Χιονά Ε., Κριμιζή 3, Φραγκιά 1, Φαφαλιού, Φράγκου 2, Γκίλλα Π. 3, Μαρουλά, Σάντος, Ταμβάκη 1.

Στο δεύτερο παιχνίδι, οι ομάδες συμβάδιζαν σε όλο τον αγώνα, με τον ΝΟ Χανίων να πετυχαίνει δύο γκολ στην αρχή της τελευταίας περιόδου, με Μητράκη και Πενταράκη και να παίρνει προβάδισμα δύο γκολ (6-8). Η Βλαχογιάννη μείωσε σε 7-8 για την ομάδα μας, όμως στα 5 λεπτά που απέμεναν καμία από τις δύο ομάδες δεν μπόρεσε να σκοράρει, με την ομάδα των Χανίων να κατακτά τη νίκη.

Τα οκτάλεπτα: 1-1, 3-3, 2-2, 1-2.

Ηλυσιακός (Γιώργος Τσόκας): Στραβάκου, Ιερωνυμάκη, Κωστοπούλου 1, Γούση 1, Λαμπρινούκα 2, Σκαρπαλέζου Ο., Βλαχογιάννη 2, Λυμπεροπούλου Γ., Λυμπεροπούλου Σ., Γονίδη 1,  Σκοτίδα, Μελανουρέα, Παπαθεοδώρου, Ρηγοπούλου, Παπασπυροπούλου.

ΝΟ Χανίων (Στράτος Παράδας): Κατσουλάκη, Μαστρομανώλη, Γεραρχάκη 1, Λελεδάκη, Μπουλά, Σαραβελάκη 2, Μυλωνάκη, Ζανιδάκη 2, Πλούμη, Μπαλωμενάκη,Μητράκη 1, Πενταράκη 2, Παυλοπούλου, Παπασηφάκη.

Στον τρίτο αγώνα, η ομάδα μας έφτασε στη νίκη με 4-2 απέναντι στον ΓΣ Ηλιούπολης.