4η θέση στα play off το ανδρικό τμήμα

Με μία ήττα και δύο ισοπαλίες, ολοκλήρωσε η ανδρική μας ομάδα τις υποχρεώσεις της στα play off, αλλά και την φετινή αγωνιστική περίοδο.

Η ομάδα μας έχασε στην πρώτη αγωνιστική από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 12-7 και ήρθε ισόπαλη στις επόμενες δύο, με τον ΝΟ Χαλκίδας (9-9) και με τον ΟΦΗ (7-7).

Έτσι, έχασε την ευκαιρία να περάσει στην τελική φάση των play off.

Καθοριστικός ήταν ο αγώνας με τον ΝΟ Χαλκίδας, όπου αν και προηγηθήκαμε με 8-2, ο ΝΟ Χαλκίδας έκανε σερί 7-0 και ισοφάρισε σε 9-9.

Στον τελευταίο αγώνα με τον ΟΦΗ, ξεκινήσαμε καλύτερα και πήραμε προβάδισμα τεσσάρων γκολ (4-0), ενώ το ημίχρονο έκλεισε υπέρ μας με 5-2. Στη συνέχεια ο ΟΦΗ αντέδρασε, ισοφάρισε σε 5-5 και 6-6, όμως οι παίκτες μας πήραν νέο προβάδισμα (7-6) 3:20 πριν το τέλος. Όμως, το γκολ του Γεωργόπουλου 0:05 πριν τη λήξη της αναμέτρησης, έδωσε την πρόκριση στον ΟΦΗ. Ο σκόρερ αποβλήθηκε με αντικατάσταση και κόκκινη κάρτα, για εξύβριση του αρχηγού μας, Νικόλα Τούμπουρου, αμέσως μετά την επίτευξη του γκολ.

Συγχαρητήρια στη διοίκηση του τμήματος, στο τεχνικό τιμ και κυρίως στους παίκτες, για την τεράστια προσπάθεια που έγινε φέτος από όλους και για την πολύ καλή πορεία.