13η Αγωνιστική: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 24-19

Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για την ομάδα μας, από τον Ολυμπιακό Κερατσινίου, με σκορ 24-19.

Η ομάδα μας ξεκίνησε καλά στο πρώτο ημίχρονο, παίζοντας καλή άμυνα και από την αρχή ήταν σταθερά μπροστά στο σκορ, με το ημίχρονο να τελειώνει 6-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας έχασε την συγκέντρωση της, με αποτέλεσμα το Κερατσίνι να πάρει μία διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος.

Να σημειώσουμε, ότι στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν παίκτες που είχαν λιγότερα λεπτά συμμετοχής στους προηγούμενους αγώνες.

Τελευταίος αγώνας για το φετινό πρωτάθλημα, το Σάββατο 23/3 με αντίπαλο την Πολιτεία, εντός έδρας.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 3-4, 5-6, 5-7, 6-9 (ημ.), 10-9, 13-11, 15-13, 19-14, 20-16, 24-19.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Νίκος Δρέττας): Ανδριώτης, Κουκουλάς 4, Βαζαίος, Νίνος, Κωστόπουλος 1, Μπερκέτης, Μαρούδας, Λοπαρνάκης 2, Νάκος Α. 1, Νάκος Γ. 9, Οικονόμου 6, Μελετάκος, Τσακίρης, Ματθιάδης, Καραθεοδωρής, Μανωλίτσης 1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ναπολέων Κρεμόνας): Σικιαρίδης, Τσέτσος 3, Αστέρης, Διαμαντάκος 1, Πορτογλής, Σοκόλης 6, Τσάκωνας 1, Κορράς 4, Μίχος 3, Αρζόγλου, Δήμου, Δάβαρης, Τσατσαρώνης, Μάργαρης, Τριανταφύλλου, Θεοδοσόπουλος 1.