15η Αγωνιστική: ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 26-24

Αν και είχε πολύ καλή απόδοση, δεν τα κατάφερε η ομάδα χάντμπολ με αντίπαλο τα Βριλήσσια, που δυσκολεύτηκαν παραπάνω από όσο ίσως περίμεναν και ηττήθηκε με σκορ 26-24.

Τα Βριλήσσια ξεκίνησαν καλύτερα και κατάφεραν να πάρουν ένα προβάδισμα τεσσάρων τερμάτων στο 11' (6-2), ωστόσο η ομάδα μας ισοφάρισε γρήγορα σε 6-6 στο 15'.

Στην συνέχεια οι δύο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, αλλά στα τελευταία τέσσερα λεπτά πριν το ημίχρονο, τα Βριλήσσια με ένα σερί 4-0, πήραν εκ νέου διαφορά τεσσάρων τερμάτων, με το ημίχρονο να τελειώνει 14-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ, με τους παίκτες μας στο τελευταίο πεντάλεπτο να παλεύουν για ένα θετικό αποτέλεσμα, χωρίς τελικά να μπορέσουν να κάνουν μία μεγάλη ανατροπή.

Η ομάδα μας πλέον προετοιμάζεται για τον εντός έδρας αγώνα της επόμενης εβδομάδας με αντίπαλο τον Πανιώνιο, που θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό την παραμονή της στην Α2 κατηγορία.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 4-2, 6-6, 9-7, 10-8, 14-10 (ημ.), 15-12, 17-15, 19-16, 23-18, 24-21, 26-24.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Καρανικολόπουλος): Καμπούρης, Ακάλεστος 5, Λέκκας 4, Αμανατίδης 1, Νικολίνταης, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος, Τσομπανίδης, Βαμβακάς 8, Πέρρος, Κουτσόπουλος 6, Τσίγκας, Σομπιρακούλ 2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κρεμόνας): Τσέτσος 3, Αστέρης, Οικονόμου Ε., Λάλας 3, Σιατιρλής 2, Σοκόλης 1, Τσεύλικος 3, Γρηγοράκης, Μπανιάς, Οικονόμου Ν. 2, Κωσταπαππάς, Μπλάτσος 1, Τριανταφύλλου, Γουναράς, Κολιούλης 8, Δήμου 1.