2η Αγωνιστική: ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 20-22

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη έκανε η ομάδα μας, κερδίζοντας στον Βόλο την ομάδα του Κένταυρου Αγριάς με σκορ 20-22.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και ήταν μπροστά στο σκορ στα πρώτα δέκα λεπτά. Στη συνέχεια ο Κένταυρος έκανε ένα σερί 5-1, εκμεταλλευόμενος την κακή μας άμυνα και πέρασε μπροστά με 7-4 στο 20'. Οι παίκτες μας ανέκαμψαν και μείωσαν την διαφορά στα δύο γκολ, με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 10-8.

Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την άμυνα μας και περάσαμε μπροστά στο σκορ, παίρνοντας μία διαφορά δύο γκολ, την οποία διατηρήσαμε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-3, 5-4, 7-4, 9-7, 10-8 (ημ.), 12-12, 14-13, 15-16, 17-19, 18-20, 20-22.

ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ ΒΟΛΟΥ (Ιωάννης Ζήκος): Καρανάσιος 8, Αρβανιτίδης 3, Κρανιώτης 1, Σαμαράς, Αρενοβιάδης, Γκαμότσος, Κίσκηρας, Ροδοβίτης, Λάγδος, Βαλκαμέλης, Καποτάς, Μακρής 1, Μηλιόρδος 1, Χούστης 3, Χιώτης 3, Ζωναρόπουλος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ναπολέων Κρεμόνας): Δήμου, Τσέτσος 1, Αστέρης 4, Διαμαντάκος, Πορτογλής, Σοκόλης, Κωνσταντινίδης, Θεοδοσόπουλος 1, Μίχος 2, Κορράς 5, Δάβαρης, Μάργαρης, Βρόντος, Τριανταφύλλου 7, Λάγιος, Ζέκιος 2.