5η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΣΑΛΑΜΙΝΑ 23-34

Δεν κατάφερε η ομάδα μας να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα, με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα της Σαλαμίνας και ηττήθηκε με 23-34.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα, οι δύο ομάδες βρέθηκαν κοντά στο σκορ μέχρι το 10' (4-6). Στη συνέχεια η Σαλαμίνα πήρε μία διαφορά και στο ημίχρονο να είναι 8 γκολ μπροστά (9-17).

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες της Σαλαμίνας έδειξαν ψυχραιμία και κράτησαν την διαφορά μέχρι τέλους, ενώ η ομάδα μας προσπάθησε να πλησιάσει κοντά στο σκορ, αφού κράτησε την ομάδα της Σαλαμίνας για περίπου 6 λεπτά χωρίς τέρμα.

Παρόλες τις προσπάθειες των παικτών μας, η Σαλαμίνα ήταν καλύτερη και κατάφερε να πάρει την νίκη, κάνοντας το 5/5 στο πρωτάθλημα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 5-9, 5-13, 8-15, 9-17 (ημ.), 11-20, 14-21, 17-25, 19-26, 21-30, 23-34.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κρεμόνας): Ξηρός, Τσέτσος, Αστέρης 3, Λάλας 1, Σιατιρλής 4, Σοκόλης, Τριανταφύλλου 3, Τσατσαρώνης, Διαμαντάκος, Μίχος 7, Μπανιάς, Μιχάκης 1, Οικονόμου, Κολιούλης 4, Δήμου.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ (Χριστοδούλου): Μανούσος, Εξαρχόπουλος, Μπακαούκας Γ., Μπακαούκας Χ. 7, Πετράκος 6, Βασιλόπουλος 1, Τρούλος 10, Μπούζος 1, Τσάρπαλης, Κόρρος, Κλημανόγλου 1, Πασλής, Φίλης, Αποστολίδης, Δίπλαρος 8, Γεωργακόπουλος.