6η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 17-27

Δεν τα κατάφερε η ομάδα χάντμπολ με αντίπαλο την πολύ καλή ομάδα των Βριλησσίων και ηττήθηκε με σκορ 17-27.

Η ομάδα μας ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο είχε μεγάλο πρόβλημα στην επίθεση και έτσι τα Βριλλήσια πήραν μία διαφορά, που την κράτησαν μέχρι το τέλος.

Στην αποστολή ήταν και οι αθλητές του εφηβικού τμήματος, Δημητρίου και Κωσταπαππάς, με τον δεύτερο να πετυχαίνει και το πρώτο του γκολ στην Α2 κατηγορία.

Πριν από την έναρξη του αγώνα, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του αθλητή μας, Γιάννη Σοφιανόπουλου.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-3, 2-5, 5-7, 7-9, 9-12 (ημ.), 11-13, 12-17, 13-21, 13-23, 13-25, 17-27.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Κρεμόνας): Δημητρίου, Αστέρης 2, Λάλας 2, Σιατιρλής 1, Σοκόλης 1, Τριανταφύλλου, Τσατσαρώνης, Διαμαντάκος 1, Μίχος 2, Δάβαρης, Μπανιάς, Κωσταπαππάς 1, Οικονόμου 3, Αρζόγλου, Κολιούλης 4, Δήμου.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ (Δραγάζης): Ακάλεστος 8, Νικολινταής, Λάλιος, Παναγόπουλος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος, Τσομπανίδης 3, Βαμβακάς 4, Πέρρος 2, Κουτσόπουλος 6, Σομπιρακούλ 1, Κουμαδαρέλης 3.