7η Αγωνιστική: ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 18-25

Με άλλη μία νίκη, ολοκλήρωσε η ομάδα μας τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, παραμένοντας στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφού κέρδισε την Πολιτεία με σκορ 18-25.

Οι παίκτες μας δεν μπήκαν καλά στον αγώνα, με αποτέλεσμα να μείνουν πίσω στο σκορ στα πρώτα λεπτά, όμως στη συνέχεια ισοφάρισαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ, με το ημίχρονο να τελειώνει 8-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας αφυπνίστηκε και έπαιξε πιο σοβαρά και με αντεπίθεση διαρκείας πήρε μία διαφορά την οποία κράτησε μέχρι το τέλος.

Έτσι, η ομάδα μας ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος έχοντας έξι νίκες σε έξι αγώνες.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-3, 5-4, 7-7, 8-9, 8-9 (ημ.), 9-12, 9-16, 10-19, 12-21, 15-23, 18-25.

ΠΟΛΙΤΕΙΑ: Τσούνης 2, Διαμαντόπουλος 2, Τωμαδάκης, Ζέρβας 1, Αλιφιέρης, Σκαπέρας 1, Ξανθάκης 1, Χήνος 3, Δουνάκης 5, Σγαρδέλης 3.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ναπολέων Κρεμόνας): Φώτος, Τσέτσος 1, Αστέρης 3, Διαμαντάκος, Πορτογλής 1, Σοκόλης, Κωνσταντινίδης, Λάγιος 5, Μίχος 5, Μάνθος 2, Δάβαρης, Μιχάκης 3, Τριανταφύλλου 1, Θεοδοσόπουλος 4, Δήμου.