Κύπελλο ΕΣΧΑ: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 20-23

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας από τον Πανιώνιο με σκορ 20-23, στον πρώτο αγώνα για το Κύπελλο ΕΣΧΑ.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να είναι σταθερά πίσω στο σκορ, 2-4 γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώσαμε την απόδοση μας και καταφέραμε να προηγηθούμε ακόμα και με δύο γκολ (20-18), έξι λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, αλλά κάποια λάθη στα τελευταία λεπτά μας στοίχησαν τη νίκη.

Ο επαναληπτικός αγώνας θα γίνει την επόμενη εβδομάδα, στην έδρα του Πανιωνίου.

Ευχαριστούμε τον κόσμο που παρευρέθηκε στο γήπεδο και ιδιαίτερα τα παιδιά του συνδέσμου Rude Boyz, για την βοήθεια τους.

Ηλυσιακός - Πανιώνιος 20-23 (ημίχρονο 8-11)

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-3, 2-6, 4-8, 6-9, 8-11, 11-14, 11-14, 15-16, 18-17, 20-19, 20-23.

Ηλυσιακός: Ξηρός, Τηνιακός, Ζέκιος Φ., Κώνστας, Σταμπουλής 2, Σουρβίνος, Κυριακίδης, Τσεύλικος 6, Κωνσταντέλλος 1, Τσέτσος 3, Ιωαννίδης 4, Διαμαντόπουλος, Δάβαρης, Ανδρεάδης, Αρζόγλου, Κυριακόπουλος 4.

Πανιώνιος: Τσαμανιάκης, Λάζαρης 1, Ζαφειράκος, Νικολόπουλος 6, Παπαδόπουλος 1, Ρουσιώτης, Λέκκας 5, Γκότσης 2, Ρούντος, Μαραμάθας 1, Βέρρας 6, Μπλαχούρης, Μιχελάτος 1, Παπαδάκης, Κουμασίτης, Ρεπούλιας.