Μπαράζ Ανόδου: ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 26-26 (Photos)

Ισοπαλία ήρθε η ομάδα μας στον πρώτο αγώνα για τα μπαράζ ανόδου στην Α2 κατηγορία με αντίπαλο τον Ιδομενέα Γαλατά, με σκορ 26-26.

Η ομάδα μας δεν μπήκε καλά στον αγώνα και μέχρι το 18' ήταν πίσω στο σκορ. Στο 20' ισοφάρισε σε 8-8 και στη συνέχεια πέρασε μπροστά, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 10-15.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίσαμε δυνατά και στο 40' ήμασταν μπροστά με 6 γκολ. Στη συνέχεια, η ομάδα μας δεν μπόρεσε να βρει λύσεις στην άμυνα και ο Ιδομενέας μείωσε στο γκολ και τελικά ισοφάρισε σε 26-26, με πέναλτι σε νεκρό χρόνο.

Συγχαρητήρια στην ομάδα του Ιδομενέα για την προσπάθεια.

Ευχαριστούμε θερμά, τα μέλη του Δ.Σ. του Ηλυσιακού Α.Ο. για την παρουσία τους στο γήπεδο, τους φιλάθλους μας για την βοήθεια και τους Rude Boyz για την εκπληκτική ατμόσφαιρα.

Σήμερα η ομάδα μας αγωνίζεται στο Άργος, με αντίπαλο την Ακαδημία Πάτρας, όπου θα παλέψει για την άνοδο.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-2, 6-4, 8-8, 9-11, 10-15 (ημ.), 12-17, 13-19, 18-20, 20-24, 23-25, 26-26.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ (Δημήτρης Πουλιδάκης): Βερυβάκης, Moni, Παπαδάκης Ε., Ντούπης, Σπυρλιδάκης, Παπαϊωάννου 7, Σκαλιδάκης, Αναστασάκης Β., Χουτόπουλος 5, Παπαδάκης Δ., Αλυγιζάκης 8, Αναστασάκης Ι. 2, Πατσουράκης 4, Πατασούρι, Καραμπινάκης.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ναπολέων Κρεμόνας): Σικιαρίδης, Τσέτσος, Αστέρης 1, Διαμαντάκος, Λάλας 6, Σοκόλης 3, Τσάκωνας, Κορράς, Μίχος 2, Αρζόγλου 3, Δήμου, Μιχάκης 1, Μάνθος 4, Τριανταφύλλου 2, Θεοδοσόπουλος 4, Λάγιος.