14η Αγωνιστική (εξ αναβολής): ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ 22-30 (Photos)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας, στον εξ αναβολής αγώνα της 14ης αγωνιστικής, με αντίπαλο τον Τελαμώνα με σκορ 22-30.

Από την αρχή ήμασταν πίσω στο σκορ, αλλά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε στο ημίχρονο σε 10-10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τελαμώνας προηγήθηκε και πάλι, χωρίς να καταφέρουμε να πλησιάσουμε στο σκορ και έτσι ήρθε το τελικό 22-30.

Πριν από την έναρξη του αγώνα, η ομάδα μας τίμησε τον Χριστόφορο Μπακαούκα για την πολυετή προσφορά του στο άθλημα, που εκτός από την τιμητική πλακέτα, παρέλαβε και μία μπλούζα με το επετειακό σήμα του συλλόγου για τα 90 χρόνια από την ίδρυση του.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-4, 4-6, 5-7, 6-9, 10-10, 10-14, 11-18, 14-20, 15-23, 19-26, 22-30.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Γιανναράς): Ξηρός, Τσέτσος 3, Τηνιακός, Σουρβίνος 2, Σοκόλης 2, Ιωαννίδης, Κώνστας 3, Κορράς 6, Φουρλόπουλος, Δάβαρης, Βουζαλής, Κυριακόπουλος 2, Κυριακίδης 2, Ζέκιος 2, Δήμου.

ΤΕΛΑΜΩΝΑΣ (Αλαΐσκας): Δίπλαρος 8, Μπακαούκας 8, Σκαρλάτος, Τρούλος 6, Γεωργακόπουλος 1, Μπάρμπας 2, Τσαρπάλης 1, Παζαρόγλου, Μανούσος, Χιώτης 2, Εξαρχόπουλος 2.