1η Αγωνιστική (εξ αναβολής): ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 24-21 (Photos)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στο Ναύπλιο και ηττήθηκε από τον Πολυνίκη με σκορ 24-21, στον εξ αναβολής αγώνα της 1ης αγωνιστικής.

Οι παίκτες μας έκαναν καλή εμφάνιση, ήταν συνέχεια κοντά στο σκορ και κατάφεραμε να προηγηθούμε στο πρώτο ημίχρονο με 10-11.

Στην επανάληψη, πιέσαμε περισσότερο τον Πολυνίκη και ισοφαρίσαμε σε 18-18. Στα τελευταία λεπτά όμως, δεν μπορέσαμε να εκμεταλλευτούμε τον παίκτη παραπάνω και κάποια διαιτητικά λάθη στα τελευταία δύο λεπτά, μας στέρησαν τουλάχιστον την ισοπαλία.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 6-2, 8-5, 9-6, 10-9, 12-12 (ημ.), 16-13, 18-14, 18-17, 19-18, 21-19, 24-21.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Συντρίκος, Ρουμελιώτης 7, Παππάς 2,  Μητροσχλής, Αϊβαλιώτης 2, Ρόντος 2, Κόκκινος, Αρσενόπουλος 9, Σπιτάλας, Μιχαλάκης, Μουζακιώτης, Αντωνόπουλος, Μίχος 2, Τοπάλι, Τσεχαγιάς.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Σοφιανόπουλος, Τσέτσος, Αστέρης, Γουναράς, Κωνσταντινίδης, Σοκόλης 3, Κώνστας, Μίχος 5, Βρόντος, Δάβαρης, Γιανναράς 5, Ποδογοριανιώτης, Τριανταφύλλου 3, Ζέκιος 5, Δήμου.