2η Αγωνιστική: ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 22-24

Νίκη για την ομάδα μας στην Πολιτεία, με σκορ 22-24.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα μας δεν ήταν καλή, είχε πρόβλημα στην άμυνα και φυσιολογικά, το ημίχρονο έληξε με την ομάδα της Πολιτείας να προηγείται με 12-7.

Στην επανάληψη, οι παίκτες μας αντέδρασαν, βελτιώθηκαν σε άμυνα και επίθεση, κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ και τελικά να πάρουν τη νίκη με 22-24.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-4, 5-4, 9-4, 10-6, 12-7, 13-11, 15-13, 17-17, 18-19, 22-23, 22-24.

Πολιτεία (Κακοσκιάδου): Αλιφιέρης, Χήνος 2, Σγαρδέλης 1, Τσουρτσούλας, Ζέρβας 1, Παναγόπουλος, Τσούνης 1, Σταυρής, Χριστοδούλου, Μακρής, Ασλανίδης 10, Βαμβακάρης 1, Παναγιωτίδης 6.

Ηλυσιακός (Γιανναράς): Ξηρός, Τσέτσος, Σταμπουλής 3, Τηνιακός, Σουρβίνος 1, Σοκόλης 4, Ιωαννίδης 2, Κώνστας, Ανδρεάδης, Τσεύλικος 7, Δάβαρης 3, Αρζόγλου 1, Κυριακόπουλος, Κυριακίδης, Ζέκιος 3, Δήμου.