3η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΝΗΡΕΑΣ 22-24

Την πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα μας, από την έμπειρη ομάδα του Νηρέα, με σκορ 22-24.

Οι παίκτες μας είχαν γενικά καλή απόδοση, σε ένα δύσκολο παιχνίδι.

Οι δύο ομάδες ήταν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κοντά στο σκορ, χωρίς να μπορεί κάποια από τις δύο να ξεφύγει.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 5' με 2-1 και από εκεί και πέρα κυνηγούσε το σκορ, αφού ήταν σταθερά πίσω, δύο με τρία γκολ διαφορά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ανεβάσαμε σταδιακά την απόδοση μας και καταφέραμε να προηγηθούμε στο 40' με 15-14, αλλά στα τελευταία λεπτά κάναμε κάποια λάθη και χάσαμε τον αγώνα.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-4, 4-7, 7-9, 8-10, 9-12, 12-13, 15-14, 16-17, 16-20, 19-22, 22-24.

Ηλυσιακός (Γιανναράς): Ξηρός, Τσέτσος, Σταμπουλής 3, Τηνιακός, Σουρβίνος 1, Σοκόλης 2, Ιωαννίδης 3, Κώνστας, Ανδρεάδης, Τσεύλικος 6, Δάβαρης 1, Αρζόγλου 4, Κυριακόπουλος 1, Κυριακίδης, Ζέκιος 1, Δήμου.

Νηρέας (Γκούφας): Αποστολίδης 4, Χατσατουριάν 5, Σταύρου 1, Μπακόπουλος 1, Βαλαβάνης 2, Καλογερόπουλος, Ζαχαρίας, Καραδήμας, Κυριαζής 3, Αποστολόπουλος 1, Κελεπούρης 1, Παπαϊωάννου, Σιμονέτος, Κακαβογιάννης 6.