6η Αγωνιστική: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 23-19

Νίκη με αντίπαλο τον Πολυνίκη Ναυπλίου με σκόρ 23-19, καλύπτοντας και την διαφορά των γκολ του εκτός έδρας αγώνα, αφού η ομάδα μας είχε χάσει με τρία γκολ διαφορά.

Η ομάδα μας ήταν μπροστά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με 3-1, όμως οι παίκτες του Πολυνίκη αντέδρασαν και με ένα σερί 0-4, κατάφεραν να προηγηθούν με 3-5 στο 15'. Από εκεί και πέρα οι ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει με 11-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι ισόπαλες. Οι παίκτες μας σταδιακά ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να πάρουν διαφορά δύο γκολ στο 40' την οποία και διατήρησαν, αλλά και αυξάνοντας την στα τέσσερα γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο, κάνοντας το τελικό 23-19.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 3-1, 3-5, 6-7, 8-8, 11-11 (ημ.), 13-13, 16-14, 17-15, 18-17, 21-19, 23-19.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Αστέρης 2, Γουναράς 2, Κωνσταντινίδης, Σοκόλης 3, Κορράς 4, Μίχος 1, Βρόντος, Δάβαρης, Γιανναράς 5, Διακουμάκος 3, Ποδογοριανιώτης, Χαρισίδης, Τριανταφύλλου 3, Κυριακίδης, Δήμου.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Συντρίκος, Παππάς 4, Μητροσχλής, Αϊβαλιώτης 3, Ρόντος 2, Κόκκινος 2, Αρσενόπουλος 4, Σπιτάλας, Μιχαλάκης, Μουζακιώτης 2, Αντωνόπουλος, Μίχος 2, Τοπάλι, Τσεχαγιάς.