Κύπελλο ΕΣΧΑ: ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΟΦΝΙ 18-17

Σημαντική νίκη για την ομάδα μας με σκορ 18-17 με αντίπαλο την ομάδα του ΟΦΝΙ, που αγωνίζεται στην Α2 κατηγορία και σε συνδιασμό με την ισοπαλία που είχε πάρει στον πρώτο αγώνα, στην Νέα Ιωνία, κατέκτησε μία σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΣΧΑ.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 15' (5-5). Στο επόμενο δεκάλεπτο, η Νέα Ιωνία βελτίωσε την απόδοση της, παίρνοντας ενα προβάδισμα τριών τερμάτων, όμως οι παίκτες μας κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά στη λήξη του ημιχρόνου, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 11-12.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, παίρνοντας γρήγορα ενα προβάδισμα 1-2 τερμάτων, το οποίο διατήρησε μέχρι το τέλος, για να φτάσει τελικά στη νίκη πρόκριση, με σκορ 18-17.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας που ήρθε στο γήπεδο και βοήθησε τους παίκτες μας να πάρουν την σπουδαία αυτή νική.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-4, 5-5, 5-8, 8-10, 11-12 ημ. 14-12, 14-13, 15-13, 16-14, 16-15, 18-17.

Ηλυσιακός: Ζαγγανάς, Τσέτσος 3, Αστέρης 1, Κωνσταντινίδης, Σοκόλης, Κορράς 2, Μίχος 3, Βρόντος, Δάβαρης 2, Γιανναράς 4, Ποδογοριανιώτης, Τριανταφύλλου 1, Κυριακίδης, Ζέκιος 2, Δήμου.

ΟΦ Νεας Ιωνίας: Μπεκρής, Τηνιακός 1, Ράμμος 6, Τζούκας, Κούτσης 2, Βαλούρδος, Γκουλής Α., Μπίλος 4, Παπουτσής, Ιατρίδης, Κωνσταντέλλος 1, Οικονόμου 2, Λουκιδέλης 1, Γκουλής Ε., Χρόνης.